POKAZ FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH O KIJOWIE ORAZ DOKUMENTU "CZŁOWIEK Z TABORETEM"

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
SALA KINOWA W INSTYTUCIE KULTURY
EUROPEJSKIEJ UAM W GNIEŹNIE (IKE)
GODZ: Od 18 do 21:00
Wstęp wolny
10 maja, piątek


W ramach festiwalu odbędą się pokazy specjalne krótkometrażowych filmów z almanachu
1.„Wszystko zaczyna się w Kijowie".
Ukraina, 2018 r.
Projekt filmowy "Wszystko zaczęło się w Kijowie" opracowany został w ramach zintegrowanego projektu „Oglądaj ukraińskie - twórz swoją przyszłość", w celu promocji Kijowa i Ukrainy. To jest zestaw noweli filmowych, o różnych tematach i w różnych gatunkach, połączone jednym tematem – miłością do Kijowa, jego niepowtarzalności, charyzmy i muzykalności, napełnionego artystycznymi wydarzeniami i kulturowymi cennościami, w skali światowej.

2. Maj, 2018 r., 25 min.
Reżyseria: Wiktor Pryduvalov
Dwoje aktorów jest w sobie zakochanych. W odosobnieniu umieją wyrażać swoje uczucia. Czy naprawdę kochają się nawzajem tylko bohaterzy filmu? Zdjęcia się kończą, a miłość trwa ...
3. Zwyczajny poranek, 2018 r., 18 min.
Reżyseria: Kadim Tarasov
Młoda para mieszka we wspólnym mieszkaniu, ale każdy z nich ma własne życie. Dziewczyna pisze powieść, chłopiec biegnie do pracy. Kiedy przypadkowo historie z powieści zaczynają pojawiać się w życiu męża, małżonkowie zaczynają rozumieć, jak drodzy są dla siebie nawzajem.
4. Klaun, 2018 r., 6 min.
Reżyseria: Sasza Kyrienko
Każdego ranka klaun wchodzi do autobusu i występuje dla pasażerów, robi prezenty dla dzieci i kierowcy. Wszyscy są szczęśliwi i uwielbiają go. Ale któregoś razu on się nie pojawia. Policja znajduje go martwym w domu: w swoim krześle przed lustrem, z makijażem.

5. Na swojej ziemi
Ukraina, 2018 r., 7 min.
Reżyseria: Sasha Kyriyenko
Obsada: Stanislav Boklan, Nina Naboka, Olexander Bykov.
Film "Na swojej ziemi" nie jest opowieścią o wojnie, jest to opowieść o ludziach, którzy znaleźli się w trudnych okolicznościach. To szczera i ludzka historia, w której postacie są prawdziwe, bliskie mi samej. Tu nie ma wojny – tu są tylko skutki tej okropnej tragedii. Wojna wszystkim zabiera normalne życie i to właśnie pokazuje film. Producent almanachu filmowego - firma "VAVILON". Generalny partner almanachu filmowego - państwowa grupa rolno-przemysłowa " Agricom Group ".


Pokaz filmu pełnometrażowego:
"Człowiek z taboretem"
„Człowiek z taboretem" to film biograficzny o życiu ukraińskiego reżysera, podróżnika oraz realizatora znakomitych projektów Leonida Kantera. Tytuł filmu - „Człowiek z taboretem" - ma związek z nazwą wypraw Kantera do 4 oceanów „Z taboretem do oceanu". Film powstał na podstawie wideo nakręconego przez Cantera podczas jego podróży do Przylądka Horn. Jego przyjaciele (ludzie, z którymi podróżował i kręcił filmy) ukończyli projekt rozpoczęty jeszcze za życia reżysera. Leonid Kanter zdecydowanie wyróżnia się na tle kinematografii ukraińskiej.
Stworzył on kilka bardzo znanych dzieł, wśród których możemy znaleźć film biograficzny o Wasylu Slipaku, „MIT".


Napisy w j. polskim


Made on
Tilda